Žalúzie

Žalúzie sú najpoužívanejším druhom tieniacej techniky. Výhodou je, že umožňujú plynulú reguláciu osvetlenia v miestnosti. Kvalitné žalúzie vyrobené na mieru sú vhodné pre akýkoľvek interiér a exteriér.

Interiérové žalúzie

je celkom nepodstatné, či sú osadené priamo v zasklievacej lište okna, alebo niekde v interiéri. Možnosť úplného zaklopenia lamiel, plynulej regulácie osvetlenia a farebných prevedení vrátane dreva ich však z funkčného hľadiska radí medzi najobľúbenejší spôsob interiérového tienenia. Ovládajú sa veľmi jednoducho prostredníctvom šnúry, paličky, alebo prostredníctvom elektromotoru.

novinka : horizontálna žalúzia Megaview

novinka : horizontálna žalúzia Megaview

Horizontálna žalúzia Megaview poskytuje pri otvorenom stave dvojnásobne veľkú medzeru oproti klasickým horizontálnym žalúziám. Šírka lamely je 25mm. Parametre :
minimálna/maximálna šírka : 32 cm/320 cm
minimálna/maximálna výška : 20 cm/300 cm
maximálna plocha : 4 m2.
Ide o exkluzívny výrobok. Cena od 140 € bez DPH / 1m2

novinka : plisovaná žalúzia Duette

novinka : plisovaná žalúzia Duette

Žalúzia Duette vyniká unikátnou konštrukciou. Ide o unikátnu konštrukciu žalúzie. Výrazne napomáhajú energetickým úsporám a regulácii klímy v miestnosti. Izolačné vlastnosti žalúzií Duette pomáhajú udržať v lete teplo vonku a v zime naopak vo vnútri. Žalúzie Duette sú dostupné v stovkách farebných odtieňov a v širokej škále polopriehľadných a nepriehľadných tkanín. Svojmu domovu tak môžete vtisknúť akúkoľvek náladu a atmosféru. Ľahké ovládanie umožňuje rýchle nastavenie požadovanej intenzity svetla a úplnú kontrolu súkromia. Žalúzie Duette sú perfektným riešením pre okná akýchkoľvek rozmerov a tvarov.

Výhody :
- na žalúzie Duette dostanete záruku 5 rokov
- unikátna konštrukcia pripomínajúca včelí plást napomáhajúca energetickým úsporám
- dostupné v rozmeroch 3 mm, 5 mm, 64 mm
- stovky farebných odtieňov, celý rad jedinečných materiálov
- prekvapivo univerzálne, perfektné pre všetky typy, tvary a rozmery okien
Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : plissovanú žalúziu v prevedení Deň a Noc

novinka : plisovaná žalúzia v prevedení Deň a Noc

Žalúzie Plissé, teda skladané žalúzie, ponúkajú obsiahlu paletu farieb a štýlov, vrátane ozdobných väzieb, elegantných vzorov a bohatých, príťažlivých textúr. Teplo odpudzujúci materiál Topar, ktorým je možné žalúzie Plissé vybaviť, poskytuje nekompromisnú ochranu před slnkom. Žalúzie Plissé sú vďaka tomu mimoriadne vhodné pre zimné záhrady a okná, na ktoré priamo dopadá slnečný svit. Žalúzie Plissé sú univerzálne, veľmi dekoratívne a príťažlivé, vhodné pre akékoľvek typy a rozmery okien. Sú k dispozícii v širokej škále farieb a odtieňov, od pastelovo mäkkých tónov, cez farby jasné a ostré, až po ohromujúce metalické odtiene. Bohatú ponuku farieb predčí len sortiment exkluzívnych textúr a nádherných vzorov. Žalúzie Plissé v jednom spojujú reguláciu svetla, ochranu súkromia a moderný dizajn. Prevedenie "Deň a Noc" je kombináciou dvoch plisovaných žalúzií. Cez deň, keď nechceme interiér úplne zatemniť, využijeme žalúziu s plisovanou látkou, ktorá prepúšťa svetlo. Naopak v noci použijeme látku, ktorá svetlo neprepustí a v interiéri tak bude tma. Obe látky sú namontované spolu a ovládanie je veľmi jednoduché.

Výhody :
- na žalúzie Plissé dostanete záruku 5 rokov
- obsiahla paleta odtieňov, od jemných pastelových, po ostré a jasné farby
- špeciálne materiály: teplo odpudzujúci Topar, prachu odolný DustBlock, antibakteriálny SanaPlus
- široký výber z vysoko dekoratívnych tvarov a textúr
- perfektné riešenie pre všetky rozmery a tvary okien Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : horizontálna žalúzia Variozone

novinka : horizontálna žalúzia Variozone

Horizotálna žalúzia, pri ktorej sa lamely otvárajú vo vertikálnych zónach (častiach). Vy si podľa požiadaviek vyberiete časť žalúzie cez ktorú má byť vidno a zostávajúce lamely budú zatvorené. Ideálne do každého interiéru. Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : vertikálna žalúzia FPS

novinka : vertikálna žalúzia FPS

Vertikálna žalúzia unikátnej konštrukcie. Natočením lamiel dokážete vytvoriť 3D efekt tienenia v priestore.
Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : Sunshield

novinka : Sunshield

žalúzie slúžiace na zatemnenie prevažne veľkých presklených fasád, strešných okien, zimných záhrad a podobne, ktoré sú vysoko a nedostupné. Sunshield je možné použiť ako vo vnútornej, tak aj vonkajšej časti budovy. Systém pozostáva z nosných líšt, pohonu a naklápateľných hliníkových lamiel. Ovládanie môže byť manuálne (pomocou kľuky) alebo na diaľkové ovládanie s použitím elektrického pohonu. Maximálne rozmery (šírka/dĺžka) : 5m/6m.

novinka : vertikálna žalúzia s vlnami

novinka : vertikálna žalúzia s vlnami

Vertikálna žalúzia ktorej lamely sú na jednom (alebo na oboch krajoch) kraji tvarované do vĺn alebo do podobného obrazcu. V ponuke máme tri varianty vĺn. Zatemnením žalúzie vzniká zaujímavý a elegantný obrazec. V ponuke je veľa druhov látok a farieb.
Ide o exkluzívny výrobok. Cena od 300 € bez DPH / 1m2

Harmony - Voály, Luminette

Harmony - Voály, Luminette

Harmony - Ideálne riešenie pre štýlové interiéry. HARMONY kombinuje výhody PVC vertikálnej žalúzie a výhody transparentnej záclony - voálu. Táto kombinácia vám zaručuje súkromie vo dne i v noci bez pocitu izolácie od okolia. Voál a žalúzie sú v hornej časti lamiel jednoducho prepojené špeciálnou páskou. V prípade nutnosti prania látky sa látka jednoducho odpojí z lamiel - v okne naďalej zostává plnohodnotný tieniaci systém - PVC vertikálna žalúzia.

Interiérové hliníkové žalúzie

Interiérové hliníkové žalúzie

Interiérové hliníkové žalúzie môžu byť upevnené priamo na ráme okna, alebo osadené v interiéri na stene, nakoľko tieto žalúzie je možné použiť nielen k tieneniu, ale aj ako deliaci prvok vnútorných priestorov. V ponuke máme lamely so šírkou 25 a 50 mm. V porovnaní s lamelami z dreva sú hliníkové lamely ľahšie a tenšie, takže nijako výrazne nezmenia svetlosť okna a odolávajú zvýšenej vlhkosti. Pri spojení okna a žalúzie nezostávajú v pohľade žiadne medzery. Technické riešenie nosníkov umožňuje použitie žalúzií hlavne u oblúkových okien a dverí.

Bambusové a drevené žalúzie

Bambusové a drevené žalúzie

- sa montujú buď priamo na rám okna, do ostenia alebo na stenu ako atraktívny deliaci prvok interiérov. Vzhľadom na to, že bambus nemení tvar v dôsledku teplôt a vlhkosti, je tento produkt mimoriadne vhodný aj do kúpeľní či k bazénom. Lamely žalúzií sú pevné, pružné, stálofarebné, odolné voči vode a slnečnému žiareniu, oproti dreveným sú však ľahšie a tenšie. V ponuke máme bambusové žalúzie so šírkou lamely 25 a 50 mm. Tento luxusný doplnok je celkom netradičným tieniacim produktom jedinečného vzhľadu, ktorý výrazne ovplyvňuje interiér svojim dizajnom a kvalitou spracovania.

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie

Vertikálne žalúzie - náhrady zastaralých prašných závesov, ktoré spoľahlivo poslúžia aj ako dekoratívna deliaca stena. Možnosť pridania ozdobnej dekoratívnej lišty a tvarovania oblúkov robia z tohto interiérového tieniaceho prvku atraktívny doplnok. Atraktívne prírodné materiály, ktoré sa dnes používajú pri výrobe lamiel a viacúčelové použitie týchto prvkov stavajú tento druh dekoratívneho interiérové tienenia na prvé miesto.

Plastové vertikálne žalúzie

Plastové vertikálne žalúzie

Plastové vertikálne žalúzie - v súčastnosti sa pre svoje nesporné výhody, do popredia dostávajú, plastové vertikálne žalúzie. Výhodou týchto žalúzií, je ľahká možnosť čistenia, nepoužívajú v spodnej časti retiazky, ktoré sú často dôvodom opravy, nepresviajú a vyzerajú exkluzívne. V ponuke je veľké množstvo farieb, typov z ktorých si dokáže vybrať každý zákazník.

Panelové posuvné steny

Panelové posuvné steny

Panelové posuvné steny - Panely tvoria súvislú stenu, sú vyrábané z látok, ktoré sú pripevnené v hornej časti na posuvné Alu profily pomocou "suchého zipsu". Počet drážok (2,3,4 alebo 5 ) v profile a typ otvárania ovplyvňujú počet použitých panelov v stene. Zhrnovanie panelov sa deje pomocou ovládacej šnúry alebo ovládacej tyče.

Žalúzie do strešných okien

Žalúzie do strešných okien

žalúzie do strešných okien sa využívajú v šikmo postavených oknách. žalúzia je vedená v úzkych hliníkových profiloch bez vodiacih šnúr (ako tomu je u klasických okenných žalúzií). Ovládanie može byť manuálne, ale aj pomocou diaľkového ovládača.

Strapcové závesy

Strapcové závesy

Vertikálne dekoratívne závesy slúžia predovšetkým na zatienenie a dekoráciu okenných priestorov. Možno ich tiež využiť aj na optické predelenie interiéru. Naklopením lamiel so šírkou 89 mm, ktoré sú zložené z 3mm šnúrok, sa vytvorí zaujímavá hra so svetlom a tieňom. Až 28 druhov atraktívnych farieb umožňuje vzájomnú kombináciu jednotlivých pásov strapcov. Výsledkom sú ojedinelé farebné kombinácie a dekoratívny strapcový záves, ktorý je vytvorený na mieru užívateľa. Je možné ho ďalej oživiť ozdobnou sponou a vytvoriť dekoráciu spojenú s ročným obdobím alebo udalosťou. Všetko záleží na kreativite užívateľa a individuálnych požiadavkách. Na rozdiel od šnúrkových záclon sú strapcové závesy hustejšie.

Medziskelné žalúzie

Medziskelné žalúzie

Medziskelné žalúzie - najstarší druh tienenia okien, ktorý súčasne chráni užívateľov pred nežiaducimi pohľadmi. Tento typ je vhodný pre starší typ tzv. „kastlových okien“. Hliníkové lamely týchto žalúzií sú chránené pred prachom, lebo systém je namontovaný medzi sklami. Ovládanie žalúzií sa vykonáva paličkou, ktorá je vyvedená z medziskelného priestoru cez rám okna do vnútra miestnosti. Medziskelné žalúzie nie sú vhodné pre okná s izolačným dvojsklom.Exteriérové žalúzie

najlepšie regulujú prirodzené osvetlenie priestoru. V poslednom období stúpajúcich požiadaviek na výstavbu nízko energetických budov, sa vďaka svojej životnosti, spoľahlivosti ale aj funkčným vlastnostiam stali atraktívnou súčasťou moderných fasád rodinných domov. Široký výber farieb a tvarovaní lamiel ako aj možnosť osadenia žalúzií pod omietkou stavia tento typ tieniacej techniky na prvé miesto a to aj vďaka možnosti naklápania lamiel s plynulou reguláciou svetla. Žiadny iný produkt nenahradí klimatizáciu v miestnosti lepšie ako vonkajšie žalúzie.

Exteriérové hliníkové žalúzie

Exteriérové hliníkové žalúzie

- sú najstarším druhom vonkajších žalúzií. Štandardné hliníkové lamely v tvare písmena „U“ týchto žalúzií sú polohovateľné a fixované pomocou lanka v PVC puzdre. Rebríčky, textilná páska aj šnúra sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu. Mechanizmus ukrytý v hornom profile je chránený pred poveternostnými vplyvmi, nakoľko sa profil otvorenou časťou montuje priamo do stropu, čo zamedzuje aj riziku tvorby osích hniezd v otvorenej časti profilu.

Žalúzie Prominent, Zxx, Cxx

Žalúzie Prominent, Zxx, Cxx

- sú v súčasnosti najobľúbenejším a najpoužívanejším druhom vonkajšieho tienenia. Hliníkové lamely týchto žalúzií môžu mať rôzny tvar (Z alebo C) a sú rôznej šírky. Lamela v tvare písmena „Z“ má navyše v spodnej časti zalisované PAD tesnenie, ktoré slúži na zamedzenie hluku vydávaného dotykom lamiel medzi sebou. Lamely sú vedené v bočných vodiacich lištách, ktoré majú takisto z oboch strán zalisované PAD tesnenie, alebo vodiacich lankách, podľa želania zákazníka. Vyťahovacia páska a rebríčky sú vyrobené z textílií odolných voči UV žiareniu. Rebríčky sú k lamele prichytené pomocou očiek z nehrdzavejúcej ocele.