Siete proti hmyzu

Siete okenné pevné

Siete okenné pevné

– v ponuke máme najširšiu kolekciu profilových systémov (Hobby, Supernova, Omega, Luxaflex a iné). Vysokú tvarovú stálosť a odolnosť voči prehýbaniu zabezpečujú hrubostenné hliníkové profily tvarované ťahaním. Moderná technológia výroby umožňuje spájať jednotlivé druhy profilov do uhla tak, že spoj je takmer neviditeľný. Hliníkové rohovníky sú nepomerne odolnejšie voči zmene vonkajšej teploty ako plastové rohovníky. Protihmyzová sieť by pri pohľade zvonku nemala kaziť vzhľad okna. Preto všetky siete majú gumové tesnenie, ktorým sa uchytáva sieťovina, otočené smerom do vnútra. Tesniaca guma netrčí smerom von, je ukrytá a nekazí estetický vzhľad siete. V ponuke máme upevňovacie prvky, ktoré zafixujú sieť na rám a nie je potrebné vŕtať otvor do profilu okna. V niektorých prípadoch je však upevnenie montážnych prvkov nevyhnutné. Všetko závisí od samotného rámu okna.

Siete okenné navíjacie

Siete okenné navíjacie

sú určené pre okná, kde z praktického hľadiska nevyhovujú pevné siete. Štandardná sieťovina je navinutá na bubne, ktorý sa upravuje na potrebnú šírku. Bubon aj bočné vodiace lišty, v ktorých je sieťovina fixovaná pri jej vysúvaní, sú vyrobené z hliníka. Sieť sa ovláda ťahom za šnúrku.

Okenná plisovaná sieť

Okenná plisovaná sieť

Novinkou v oblasti ochrany pred lietajúcim hmyzom je plissovaná okenná sieť s horizontálnym výsuvom. Po prvý krát bol tento nový druh sietí prezentovaný na výstave v Nitre v roku 2006. Zárukou kvality výrobku sú trvanlivé materiály, ktoré sa vyznačujú tvarovou stálosťou a odolnosťou voči poveternostným vplyvom a UV žiareniu. Spoločnosť K-system pri výrobe plissovaných okenných a dverových sietí používa extrudované hliníkové profily a plisovanú sieťovinu vysokej kvality. Plisované siete sú ľahko ovládateľné. Výhodou tohto typu okenných sietí je aj skutočnosť, že sieť zastane v požadovanej polohe. Tento typ sietí je mimoriadne vhodný aj pre strešné okná. Praktická a jednoduchá manipulácia zvýhodňuje tento typ ochrany proti hmyzu pred navíjacími sieťami, ktoré nie vždy bývajú bezproblémové. Plisovaná sieťovina súčasne funguje ako účinný filter. Zachytáva prach a peľ vonkajšieho prostredia, čím chráni zdravie užívateľov. Široká škála farebných prevedení a imitácií dreva uspokojí aj najnáročnejších zákazníkov.

Siete dverové, pántové

Siete dverové, pántové

– sú vyrobené z valcovaného hliníkového plechu. Rohy siete sú pílené pod 45˚ uhlom a sú spojené plastovými rohovníkmi. Pri tomto druhu dverových sietí má zákazník na výber niekoľko druhov sieťovín.

Siete dverové navíjacie

Siete dverové navíjacie

sú určené pre dvere, kde z praktického hľadiska nevyhovujú pántové dverové siete. Na rozdiel od okennej navíjacej siete(bubon uložený hore) je bubon uložený na strane pántov dverí. Štandardná sieťovina je navinutá na bubne, ktorý sa upravuje na potrebnú šírku. Bubon aj bočné vodiace lišty, v ktorých je sieťovina fixovaná pri jej vysúvaní, sú vyrobené z hliníka.

Siete dverové, posuvné

Siete dverové, posuvné

– vyrábajú sa z rovnakého profilového systému ako pántové dvere. Posuvné siete sa používajú pri širších stavebných otvoroch, kde je možné časť siete odsunúť smerom na bok. Sieť sa pohybuje v pevne osadenom ráme, ktorý je vyrobený z hliníkových profilov v tvare U. V spodnej časti osadzovacieho rámu sa nachádza kefkové tesnenie. Aj pri tomto druhu dverových sietí má zákazník na výber niekoľko druhov sieťovín.

dverová plisovaná sieť, Nobarier

dverová plisovaná sieť, Nobarier

– úplne nahradili v ponuke dverové navíjacie siete. Pri výbere tohto typu sietí sa používajú hrubostenné hliníkové profily, ktoré vynikajú vysokou pevnosťou. Povrchová úprava profilu je buď elox, vypaľovaná práškovaná farba alebo v prípade imitácie dreva laminácia Renolitom. Netradičné je aj použitie plisovanej sieťoviny, ktorá je vyrobená zo skleného poplastovaného vlákna. Sieťovina sa neprehýba, nakoľko je prepletená kevlarovými vláknami, ktoré vynikajú vysokou pevnosťou. Najväčšou výhodou siete Nobarrier je možnosť vzájomného spájania jednotlivých segmentov pri riešení pre široké fasádne otvory. Jej výhody ocenia najmä zdravotne postihnutí občania, ktorí sa pohybujú na invalidnom vozíku a rodiny, pre ktorých je domáca pohoda prvoradá.

Zip Screen

ZIP SCREEN

informácie o ZIP SCREENE nájdete v Produktoch/Novinky.