Rolety

Hlavnou úlohou rolety je tienenie a dekorácia. Rolety chránia súkromie pred zvedavými pohľadmi a majú vplyv na vytvorenie príjemnej atmosféry v interiéri. Rolety sa využívajú ako v interiéri, tak aj exteriéri, kde rolety musia spĺňať náročné požiadavky na konštrukciu.

Interiérové rolety

pestrofarebné látky s motívom či bez a drevené rolety - to sú aktuálne najväčšie hity v zatienení interiérov. Z užívateľského hľadiska sú materiály používané pri výrobe textilných roliet mimoriadne vhodné pre interiér alergikov, pretože látky sú väčšinou vyrobené z polyesteru s antistatickou povrchovou úpravou, ktorá odpudzuje prach. Niektoré z nich majú na rubovej strane špeciálnu slnečné žiarenie odrážajúcu hliníkovú vrstvu, ktorá odráža až 60% tepla pri zachovaní svetelnej priepustnosti. Moderné a spoľahlivé pružinové navíjače, gulôčková retiazka alebo motorické ovládanie zvyšujú komfort užívania. Rolety sú textilnou tieniacou dekoráciou, ktorá zohráva dôležitú úlohu pri vytvorení atmosféry pohody a domáceho tepla.

Novinkou na našom trhu sú výrobky svetoznámej belgickej firmy Inside. Výrobky tejto firmy sú známe nie len svojou kvalitou, ale aj kolekciou látok. Výhodou je, že zákazník si môže pomocou konfigurátora vytvoriť roletu podľa svojich požiadaviek a potrieb.

novinka : roleta Silhouette

novinka : roleta Silhouette

Roleta Silhouette je kombinaciou rolety a horizontalnej žalúzie. Jej unikátne riešenie poskytuje v otvorenom stave voľný priezor ako pri žalúziách. V zatvorenom stave sa tvári tento produkt ako roleta. Vďaka tejto rolete bude Váš interiér elegantný, účelný, exkluzívny a výnimočný. Jedinečné dekoratívne odtiene umožnia vpustiť do priestoru zafarbené svetlo v množstve presne podľa vášho priania. Mäkká tkanina kombinovaná s čírym materiálom umožňuje žalúziám Silhouette vytvárať jemnú a pohodovú atmosféru. Žalúzie Silhouette sú dostupné v celom rade rozmerov a farebných tónov. Od mäkkých farieb, cez prírodné tóny až po farby pastelové. V kombinácii s niekoľkými druhmi materiálov ponúkajú žalúzie Silhouette riešenie pre každý interiér a každý rozmer okna. Dostupné, štýlové a moderné doplnky dotvárajú celkový svieži dizajn tohto modelového radu. UV ochrana, ľahké ovládanie a farebný súlad všetkých viditeľných prvkov sú u žalúzií značky Luxaflex ako vždy samozrejmosťou.

Výhody :
- na žalúzie Silhouette dostanete záruku 5 rokov
- kombinácia mäkkej tkaniny a priesvitného materiálu pre príjemné a útulné svetlo
- dostupné v rozmeroch 50 mm, 75 mm, 100 mm
- svieži dizajn v mäkkých, prírodných i pastelových farbách
- UV ochrana, ľahké ovládanie UltraLift, voliteľné hliníkové prvky pre moderný vzhľad
Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : roleta Nano

novinka : roleta Nano

Táto roleta je nádherný príklad neustáleho vývoja. Kompaktné rozmery a elegantný moderný dizajn, plus jednoduchosť inštalácie, žiadne vŕtanie alebo šróbavanie. Nano rolety ponúkajú extrémne ľahkú montáž a vynikajúcu ochranu proti slnku. Pripevňujú sa bez akéhokoľvek vŕtania priamo na plochu okien pomocou samolepiaceho suchého zipsu. Aj ich prípadná demontáž a následná montáž je úplne nenáročná, rýchla a bezproblémová. Kazeta a vodiace lišty rolety sú hliníkové, dodávajú sa vo farbe bielej RAL 9016 a striebornej RAL 9006. Z množstva farieb a odtieňov si tiež určite vyberiete tú, ktorá presne ladí k Vášmu interiéru. Kolekcia látok je zostavená špeciálne pre Nano rolety. Paleta látok siaha od vysoko transparentných, až po úplne zatemňujúce materiály. Obsluha rolety je praktická a jednoduchá, s možnosťou aretácie rolety v akomkoľvek mieste. U roliet umiestnených príliš vysoko Vám určite pomôže ovládacia tyč. Ak však tužíte po absolútnej variabilite, odporúčame Vám zaobstarať si túto roletu v dvojitom prevedení, u ktorej s dvoma kazetami môžete manipulovať úplne bez obmedzenia a nezávisle na sebe.

Výhody :
- na Nano rolety dostanete záruku 5 rokov
- ľahká montáž a demontáž bez vŕtania, náradia - "montáž" zvládne ktokoľvek
- dostupné v šírke: 350 mm až 1250 mm, výške 400 mm až 2500 mm
- kompaktná elegantná kazeta a vodiace lišty takmer nezmenšia výhľad
- veľká variabilita, možnosť aretovať roletu v ktorejkoľvek polohe
- možnosť ideálneho zladenia látok s farbami interiéru
- možnosť sťahovania a posúvanie rolety akýmkoľvek smerom
Ide o exkluzívny výrobok.

novinka : Roletožalúzia - Twintex, Facette

novinka : Roletožalúzia - Twintex, Facette

- je novinkou na slovenskom trhu. Tento luxusný textilný interiérový doplnok kombinuje funkciu žalúzií a roliet. Ovládací mechanismus roletožalúzie je ukrytý v kazete, z ktorej vychádza zdvojená polyesterová látka. Látka je impregnovaná a má antistatickú povrchovú úpravu, takže tento textilný doplnok je vhodný aj pre alergikov. Samotnú látku tvoria priesvitné horizonálne pásy striedajúce sa s pásmi hustejšie pretkávanými. Splývajúcu líniu roletožalúzie zabezpečuje špeciálny spodný profil, cez ktorý prechádza textília. Tento profil súčasne slúži aj ako závažie. Navzájom prekrývajúce sa pásy priesvitnej látky otvárajú pohľad do priestoru. V prípade prekrytia pásom hustejšie pretkanej tkaniny je zabránené nežiadúcim pohľadom. Efekt striedajúcich sa priesvitných a hustejších pásov umožňuje prirodzenú reguláciu denného osvetlenia. Roletožalúzia je netradičným tieniacim prvkom s výrazným dekoratívnym efektom. Napriek svojej čiastočnej tieniacej funkcii ju odporúčame používať najmä v kombinácii s exteriérovými tieniacimi prvkami. Kombinujte roletožalúzie s roletkami a posuvnými panelovými stenami. Ponúkame Vám dodávku týchto tieniacich prvkov v rovnakom vzore pre všetky tieto interiérové tieniace doplnky.

Výhody Facette :
- na žalúzie Facette dostanete záruku 5 rokov
- dokonalá regulácia svetla vďaka kombinácii priehľadných a nepriehľadných lamiel
- dostupné v rozmeroch 4 mm, 7 mm, 14 mm
- výber zo 16 hlavných farieb a trendových odtieňov
- vyrobené z materiálu odolného voči ohňu

Klasické rolety

Klasické rolety

sú vybavené modernými samotočmi, ktoré zabezpečujú plynulé ovládanie pohybu rolety. Rolety sú ovládané buď pomocou pružinového navíjača, alebo pomocou retiazky. K-system má vo svojej ponuke aj roletu s brzdou. Konštrukcia tejto rolety a predovšetkým zložitý mechanizmus vo vnútri samotoča umožňuje pomalý a rovnomerný pohyb rolety hore a súčasne jej postupné zastavenie vo vopred definovanej polohe. Vďaka tejto technológii odpadá namáhanie tieniacej textílie.

Rolety s bočnou vodiacou lištou

Rolety s bočnou vodiacou lištou

sa montujú priamo do zasklievacej lišty okna. Bočné lišty zamedzujú prenikaniu svetla po stranách. V prípade použitia látky typu Blacout je zatemnenie takmer 100 %. Roleta sa ovláda pomocou gulôčkovej retiazky.

Rolety na strešné okná

Rolety na strešné okná

sú špičkovým produktom, ktorý rovnomerne tlmí slnečné lúče a významnou mierou tak zabraňuje prehrievaniu interiéru. K-system má v ponuke okrem príslušenstva Velux ďalšie 2 systémy roliet pre strešné okná. Systém Rolsun s krycou lištou zaručuje dokonalé tienenie po celom obvode okna. Roleta sa ovláda ťahom. Štandardná roleta je vybavená kovovou lištou, ktorá umožňuje fixáciu do bočných háčikov. Tieto háčiky umožňujú zastaviť roletu v dvoch základných polohách a regulovať tak intenzitu prichádzajúceho vonkajšieho svetla.

Rímske rolety

Rímske rolety

vytvárajú pravidelné a efektné sklady. Skutočnosť, že látka je pripevnená k hliníkovému profilu pomocou suchého zipsu, umožňuje jej ľahké zvesenie a pranie. Roleta je ovládaná pomocou guličkovej retiazky, ktorá umožňuje zastavenie v akejkoľvek polohe.

Plissé - Plisované rolety

Plissé - Plisované rolety

– je látkové skladané tienenie, ktoré je dokonalým a premysleným systémom. Niekedy sa stretneme s označením plisse žalúzie, alebo plisse rolety. Plisse je však typ tienenia, ktoré sa neroluje, teda nenavíja ako roleta a ani sa ním nereguluje intenzita osvetlenia pomocou natáčania lamiel ako pri horizontálnych žalúziách. Jednoducho sa poskladá. Väčšina látok jednofarebných aj vzorovaných, ktoré sa používajú pri výrobe plisse, má antistatickú povrchovú úpravu. Tento druh tienenia je teda mimoriadne vhodný do interiérov, kde sa pohybujú osoby alergické na prach. Plisse sa často používajú aj pri zatienení zimných záhrad. Najčastejšie sa montujú na rám okna. Plisse sa vyrába väčšinou zo 100 % polyesterovej tkaniny, ktorá sa vyznačuje stálosťou farieb, uchovávaním tvaru, vodovzdornosťou. Niektoré látky majú antireflexnú hliníkovú vrstvu.Exteriérové rolety

sú veľmi často používaným druhom vonkajšieho tienenia. Hliníkové alebo PVC lamely sú navinuté na hriadeli, ktorá je ukrytá v schránke. Roletový pancier je pri vyťahovaní a sťahovaní vedený bočnými vodiacimi lištami. Dajú sa vybaviť bezpečnostným zámkom a slúžia ako účinná ochrana pred neželaným vniknutím. V kombinácii s protihmyzovou navíjacou sieťou sú inteligentným a súčasne módnym riešením, ktoré chráni pred chladom, dažďom, vetrom, teplom, hlukom a zvedavými pohľadmi. V ponuke máme rolety v štandardnom prevedení, v prevedení s integrovanou navíjacou sieťou proti hmyzu alebo so špeciálnou zaomietacou schránkou, ktorá sa dá ukryť pod omietku.

Predokenné rolety

Predokenné rolety

predstavujú skvelú ochranu pred poveternostnými podmienkami, ktoré chránia plastové, drevené alebo hliníkové okná proti počasiu a výrazne predlžujú ich životnosť. Rolety je tiež možné použiť aj ako ochranu pred slnečným žiarením. Predokenné hliníkové rolety sú výborný bezpečnostný prvok. Rolety sú chránené proti naddvihnutiu špecíálnou pružinou a sú tak dobrou ochranou pred zlodejmi. Ovládanie je veľmi jednoduché : môžeme ovládať ručne, alebo motoricky, pričom motorické rolety je možné ovládať viacerými spôsobmi (diaľkové ovládanie, časový spínač, veterné alebo slnečné čidlo atď.).

Nadokenné rolety - Podomietkové rolety

Nadokenné rolety - Podomietkové rolety

Tento typ exteriérových roliet je určený najmä pre novostavby, na ktorých je vynechaný v nadokennom preklade voľný priestor pre dodatočné vloženie podomietkového boxu rolety. V prípade podomietkových roliet je predokenný box umiestnený pred oknom a jeho predná časť je určená na zaomietnutie. Pamätajte na nerušený vzhľad fasády a kontaktujte nás už vo fáze projektovej prípravy. Podstatná časť vonkajšej rolety je tvorená pancierom, ktorý tvoria lamely vyrobené z rôznych druhov materiálov. Pri výbere materiálu panciera v prvom rade odporúčame prihliadať na funkčné vlastnosti lamiel a podľa toho vybrať vhodný materiál. Najvyšší tepelnoizolačný účinok jednoznačne zabezpečujú hliníkové lamely s polyuretánovou výplňou. Široký výber farebných prevedení je samozrejmosťou.